מעבדה גימולוגית GIA

מעבדת GIA היא מעבדה גימולוגית אמריקאית בינלאומית להערכה וסיווג יהלומים על פי איכותם. מדובר במעבדה הראשונה בעולם שסיווגה יהלומים על פי מספר קריטריונים הנמדדים בסקאלה להערכת איכותם. מאז נוספו מעבדות אחרות שעובדות לפי אותם פרמטרים אך ההערכה שלהן מתירנית ואינה מעניקה ליהלום את ערכיו האמיתיים ואת שווי השוק הריאלי שלו.

במילים אחרות, יהלום שקיבל ציון גבוה במעבדה אחרת, יקבל ציון נמוך משמעותית אם היה מתועד בGIA וזאת בגלל הסטנדרט המחמיר של GIA.

יהלומים איכותיים באמת, אנחנו נעדיף לתעד במעבדת – GIA. ובאותו אופן אם היהלום לא איכותי , הספק תמיד יעדיף לתעד אותו במעבדות אחרות כדי לקבל ציונים גבוהים שיהפכו אותו לאטרקטיבי ומסחרי בעיני לקוחות שאינם בקיאים בעולם התכשיטים ושאינם מיומנים בזיהוי יהלומים

תעודה של מעבדת GIA (צד ג׳ שמעריך את היהלום) מהווה את האסמכתא הרשמית החזקה ביותר בשוק הבינלאומי לאיפיון יהלומים ולהערכת שווים האמיתי בשוק.

בסטודיו של סמדר עדרי כל תכשיט אשר משובץ בו יהלום לבן במשקל 0.30 קרט ומעלה יסופק ללקוח עם תעודה של GIA עבור היהלום. חשוב מאוד לדעת לקרוא את התעודה ולהבין מה המשמעות של כל הפרמטרים של היהלום כמכלול על מנת לקבל את התמונה המלאה של איכות וערכו של היהלום שנרכש (להרחבה בנושא יהלומים והערכתם).