יהלומים ואירוסין

בבחירת טבעת אירוסין אנחנו נתקלים לעיתים בהתלבטות באשר לגודל היהלום המרכזי; מצד אחד המציע רוצה יהלום מספיק גדול על מנת שיהיה מרשים, מצד שני כשהתקציב מוגבל המציע שלא בקיא בתחום עלול לתעדף את גודל היהלום על פני האיכות.

נכון יהלום גדול הוא תמיד מרשים אך חשוב לזכור שהנצנוץ הוא הסיבה המרכזית שבזכותה רוכשים יהלומים

לכן, כשלקוח מביע עניין ביהלום גדול אך מסתבר שאין לו מספיק תקציב, אנחנו תמיד נמליץ לוותר על מעט גודל (במשקל) על מנת לשמור על איכות גבוהה כדי להנות מעסקה טובה והשקעה נכונה לטווח ארוך

ערכם של היהלומים הטבעיים האיכותיים נשמר ואף עולה עם השנים מאחר ומדובר במשאב טבעי של כדור הארץ שאוזל ומצריך מליוני שנים כדי להתחדש. מנגד, ערכם של היהלומים הלא איכותיים  מדשדש ונמצא בירידה כיוון שהתחרות גדולה מאוד בשוק היהלומים הלא איכותיים וההיצע עולה על הביקוש שלהם קיימים גם לא מעט תחליפים, כמו יהלומי מעבדה ואבני חן שקופות (כמו למשל מוסונייט) שנראית כמו יהלום לא איכותי.יהלום איכותי שומר על ערכו הכלכלי והסנטימנטלי. לקוחות שמגיעים לסטודיו סמדר עדרי עם התכשיטים הישנים שלהם, שמשובצים יהלומים איכותיים, מקבלים מאיתנו זיכוי על הזהב ואנו משבצים את היהלומים שלהם בתכשיט החדש שנייצר עבורם. כך, הם חוסכים את העלות העיקרית של התכשיט שהיא היהלומים ובאותו הזמן זוכים לשמר את הערך הסנטימנטלי של  ׳היהלום של סבתא׳ שעובר למשכנו החדש.